O mně

Comments: 2 Comments

Jiří Vašina <br>(Foto © Jiří Hauser)

Jsem fotograf – samouk. S focením jsem začínal ještě v dobách filmových fotoaparátů a láska ke klasické filmové technice mi stále zůstala. V průběhu doby jsem vyzkoušel různé přístroje (včetně digitálních), a nakonec jsem zakotvil u fotoaparátů velkoformátových s plochým filmem rozměrů 13×18cm a 5×8″. Po vyvolání filmů je ale jejich další zpracování již digitální – cestou skeneru, počítače s grafickým editorem a tiskárny. Tedy takzvaný hybridní postup. (K používané technice je možné se více dočíst zde – Technika).

Z témat mne od počátku zajímala krajina. Postupem času jsem objevil i kouzlo portrétní fotografie, zátiší a detailů. Krajina ale stále zůstává dominantním tématem – a nejvíce mne zajímá krajina v mém okolí. Krajina Vysočiny okolo Žďárských vrchů, a Jižní Morava.

Má digitální přítomnost jinde: (Me @):
Google Plus
Flickr
Twitter
Blurb
500px

2 komentáře - Leave a comment
  1. Peter napsal:

    I am totally in love with your b&w landscapes, really beautiful and inspirational.

    Peter from Holland

  2. Alois Lazecky napsal:

    Hello Mr. Vasina !
    Prisel jsem na Vasi website uplnou nahodou a neodesel jsem dokud jsem si neprohledl celou Vasi krasnou stranku a vyborne fotografie. Ja jsem pomerne samo vyuceny fotograf a digitalni fotografovani mi take moc nepoutalo i kdys to ma sve vyhody. Vyborne fotografie, dekuji za vzhlednuti. Alois

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Welcome , today is Pondělí, 26.10.2020