Do třetice lilie

Categories: Detaily - Details, Foto
Comments: 2 Comments
Published on: 5.6.2008

Při detailním pohledu je dojem úplně jiný, žádná jemná gracilní květinka ale ostré až skoro zlověstné tvary …

Jen se nemůžu rozhodnout, jestli je to lepší černobíle, nebo v barvě…

Lilie III Lilie III (v barvě)

(Jen taková poznámka k těm barvám – u této fotky jiné, než z diáku Agfa. Nastavení parametrů pro skenování negativu NPS ale bylo standardní, stejné jaké pro něj běžně používám. Navíc SilverFast skenovací program má zabudované profily negativních filmů, které mají zajistit barevnou věrnost. Přesto jsou barvy takto rozdílné. Částečně to může být stářím NPS filmu – je již několik let prošlý – částečně si myslím, že to může být rozdílnou spektrální citlivosti filmu ve fialové a blízké UV oblasti. Každopádně si nemyslím, že by tyto barvy byly až tak nepřirozené; a i kdyby, tak mě se to líbí… 🙂 ).

2 Comments
  1. Jirka Hauser napsal:

    Mě se víc líbí ta barevná verze. Ale dovedu si představit výřez z černobílé verze, kde bude jen ten pestík a tím se vytvoří velmi abstraktní obraz, který bych zkoušel pojmout jako high-key nebo low-key snímek. Tzn.odstranit bodlákoidní prvky a nechat jen čisté linie. A v tom případě bych se zase přiklonil k čb verzi.

  2. mb napsal:

    jiří,super,to srovnání nemá chybu.Ten efekt je pro mě hodně překvapivej.A pokud budeš chtít odstraňovat bodlákoidní prvky,prosím tě,přijeď.Tady můžeš odstrňovat a odtraňovat v čb,b-w,zdraví mb

Comments are closed.

Welcome , today is Pátek, 15.1.2021