Tulipány #10

Pravděpodobně poslední z letošních tulipánů…

Tulipány #10

Tulipány #9

Tulipány #9

Chráněno: Jana

Published on: 13.4.2010

Požadovaný obsah je chráněn heslem. Pokud jej chcete zobrazit, zadejte prosím nejdříve heslo:


Moře květů II

Moře květů #2

Moře květů

Když jsem fotil tyto květy, tuto fotku jsem pokazil. Vymyslel jsem si clonu (f/22), vypočítal potřebný čas, odhadl korekci reciprocity, vypočítal také korekci na výsuv měchu. Vyšel mi čas 18 sekund. Tak jsem to takto vyfotil. Až jsem vytáhl kazetu z foťáku, zjistil jsem, že jsem zapomněl zaclonit objektiv – a byla tam tedy clona f/6.3. Tím pádem jsem fotku dost solidně přeexponoval, cca o 4 EV.

No ale když už byl film takto vyfocen, napadlo mne, že to zkusím nějak zachránit. Řekl jsem si, že bych to vlastně mohl vyvolat jako N-4 expozici. Podle zkušeností jsem od boku střelil vyvolávání (Rodinal jsem naředil 1:100 místo obvyklých 1:50, agitaci jsem nechal obvyklou souvislou. Možná by bylo vhodnější použít „stand-development“, ale to jsem nakonec neudělal, protože už by to bylo moc proměnných. A pokud by to nevyšlo, asi bych nezjistil v čem byl vlastně problém…) No a výsledek předčil očekávání.

Při tom focení jsem totiž vyfotil snímek i podruhé, tak jak bylo původně zamýšleno, při cloně f/22, ale ten ani náhodou nevypadá tak hezky a zajímavě… Tady je ta lepší varianta (která ani vzniknout neměla…)

Moře květů

Hyacint

Hyacint

Ona ví… (Tulipány #8)

Ona ví... (Tulipány #8)

Tulipány #7

Tulipány #7

Tulipány #6

Tulipány #6
page 1 of 1

Follow Me
FacebookFlickrGooglePlusLinkedInRSS
Kniha „Klidná krajina“
updated 2012 version
By Jiří Vašina
Nejnovější komentáře

Welcome , today is Neděle, 1.11.2020