Fuji GW690

Categories: Výbava
Tags:
Comments: Comments Off
Published on: 24.1.2008

Dnes jsem definitivně ukončil fotografickou kapitolu s Pentaxem 6×7cm. Telekonvertor, oba objektivy a měřící hranol jsou již prodány, zbývá prodat ještě neměřící hranol a pokud to půjde, tak i tělo (asi jen na součástky).

Co je ale důležitější, právě dnes mi přišla náhrada za starou výbavu. A to ve formě fotoaparátu Fuji GW690 – hledáčkový foťák s napevno připojeným objektivem Fuji EBC 90mm 1:3,5 a formátem negativu 6×9cm. Vypadá krásně, je sice velký ale výborně se drží v ruce. A hledáček je jasný, ukazuje o něco více než snímaný záběr (to usnadňuje kompozici).

Tuto Fujinu jsem si vybral po vyzkoušení podobného modelu, Fuji GSW 690 II, který jsem měl půjčený (od Jiřího Hausera) na dovolené. Je to prakticky shodný model, liší se pouze hledáčkem a objektivem, který je širokoúhlý 65mm 1:5,6. Během týdne jsem s touto širokoúhlou variantou vyfotil 9 filmů. A zkušenosti – vynikající. Foťák má jedinou nevýhodu a to, že nemá integrované měření expozice, že je plně manuální. Na druhou stranu díky tomu neobsahuje žádnou elektroniku a je v něm proto méně věcí, které se mohou pokazit.

Svůj nový přírůstek bych chtěl vyzkoušet o víkendu, snad se naskytne vhodná příležitost.

14.10.2009: podrobně jsou foťák a zkušenosti s jeho používáním popsány v sekci Technika.

Comments are closed.

Welcome , today is Neděle, 9.8.2020