Střechy Trinidadu

Categories: Cestování, Kuba 2012, Travel
Comments: Comments Off
Published on: 10.3.2012

Cílem třetího dne naší cesty, a také místem našeho dalšího přenocování byl Trinidad de Cuba. Trinidad je město spíš menší, má zhruba 75tisíc obyvatel. Pro mne bylo ale z Kuby asi nejhezčí… plné barev, krásných kamenem dlážděných ulic, staré architektury…

Ikona

Jeho fotografickou ikonou je věž bývalého kláštera Convento de San Francisco de Asisy, který nyní slouží jako muzeum. Na jeho věž lze vystoupat a pokochat se krásným výhledem na město.

Ve večerním slunci

Město samotné bylo založeno v roce 1514 Diegem Velazquez de Cuellar, a je popisováno jako historicky nejzachovalejší město celého Karibiku. Leží asi 3km od pobřeží – schválně. V Karibiku, doméně pirátů, korzárů a dalších lapků bylo město ležící přímo na pobřeží ohrožováno nájezdy lupičů bez možnosti včasného varování. Proto byla města zakládána spíše ve vnitrozemí, na pobřeží bývala většinou jen strážní osada, která signály upozorňovala na blížící se nebezpečí.

Ke katedrále Santísima de Trinidad

Zde v Trinidadu jsou domy vesměs upravené a opravené. Tedy alespoň v jeho historické centrum, okrajovější části jsou v tradičním polorozpadlém duchu. Vliv na opravenost má jistě i to, že je město spolu s údolím ve kterém leží („Valle de los Ingenios“) od r. 1988 zapsáno na seznamu UNESCO.

Střechy

S hledáním ubytování opět nebyl problém, během pár desítek minut jsme se ubytovali 2 ulice od hlavního náměstí Plaza Mayor, a tři ulice od věže konventu… tedy v centru…

Průhled
Comments are closed.

Welcome , today is Úterý, 26.5.2020